U obůrky 953/7, Třebíč, 674 01

(420) 775 297 000 info@autoservis1.cz

EET a autoservis

Mnoho provozovatelů malých autoservisů je v nejistotě ohledně v naší republice nově zaváděné elektronické evidence tržeb. Zdržím se vyjadřování osobních postojů na toto téma a napíšu jednoduše jak to je.

Pokud vlastníte živnostenské oprávnění na maloobchod(jakýkoliv), spadáte sice do druhé vlny a od 1.3.2017 jste povinni elektronicky evidovat, ale pouze za podmínky, že tržby z této činnosti tvoří více, než 49% celkového příjmu, nebo více než 175 000Kč ročně (Dle metodické příručky spočítat z příjmů z roku 2016. Pokud máte pouze oprávnění na údržbu, nebo opravy vozidel, spadáte až do třetí vlny a evidovat musíte až 1.3.2018

Další věc je, že nepotřebujete žádnou registrační ani jinou pokladnu, žádnou speciální tiskárnu, žádnou dotykovou blbost, ani platit někomu dalšímu nějaký měsíční paušál. Pokud používáte v servisu počítač, což předpokládám většina z Vás používá, tiskárnu předpokládám taky nějakou už máte, buď Váš fakturační program tuto funkci už podporuje, nebo začněte používat nějaký takový, který to umí. Stát Vás to nemusí buď vůbec nic, nebo maximálně do 1 500 kč.

To je celé

Má-li některý z autoservisů dotazy na toto téma, neváhejte mě kontaktovat. Poradím, nainstaluju, zařídím….

P. Lorenc

Napsat komentář